Get Adobe Flash player

Selfie z gwiazdą sportu

Stop zwolnieniom z WF-u

Fundacja kibica

121Okazały puchar przechodni – nagroda główna w „Boju o Puchar Wojewody Śląskiego” - pysznił się rozmiarami  pośród innych trofeów, o które rywalizowali uczestnicy „II Międzynarodowego Turnieju O Puchar Śląska w strzelaniu pneumatycznym osób niewidomych i słabowidzących Silesia Cup”. Regulamin „Boju...” określa, że dopiero trzykrotny zwycięzca tej rywalizacji  postawi puchar na domowym kominku. Jeszcze więc przynajmniej przez 12 miesięcy nagroda pozostanie na Śląsku, ale za sprawą reprezentanta Austrii Patricka Moora już za rok może się zdarzyć, że przed IV edycją turnieju Pan Wojewoda będzie się musiał rozejrzeć za funduszami na kolejny puchar?... Oczywiście przy założeniu, że pozostanie w gronie zacnych dobrodziei imprezy (lista - patrz komunikat) i nadal będzie patronował zawodom organizowanym przez środowisko chorzowskich strzelców z dysfunkcją wzroku, zrzeszonych w miejscowym klubie „Karolinka”?...

 W finałowym boju o puchar walczyły 4 kobiety i 4 mężczyźni wyłonieni w rywalizacji odpowiednio: 3x 20 strzałów i 3x40 strzałów. Patrick zakwalifikował się z 4. miejsca.  W 20-strzałowym  finale był wymieniany w pierwszej trójce, chociaż  w samym czubie najczęściej pojawiały się nazwiska: Wioletty Zarzeckiej (Morena Iława), Jerzego Załomskiego (Pionek Bielsko-Biała). Ostatecznie niemiecka precyzja i konsekwencja sprawiły, że po ostatnim strzale austriacki strzelec mógł w geście tryumfu wyrzucić w górę ręce, przyjąć gorącego całusa od swojej asystentki i odebrać gratulacje uczestników zawodów.  Zwyciężczyni rywalizacji kobiet (3x20) Aleksandra Janczek w Chorzowie występowała w rolach zawodniczki i organizatorki, być może to sprawiło, że w finale zabrakło koncentracji, a zbyt duża liczba „9” pozwoliła naszej mistrzyni na zajęcie 4. miejsca, tuż za wymienionymi już: Jerzym Załomskim (2.) i Wiolettą Zarzecką (3.).  Kurt Marinschitz , zwycięzca konkurencji 3x40, słabszymi strzałami w seriach 3-strzałowych praktycznie wyeliminował się z walki o puchar.

Piotr Łożyński, prezes Związku Kultury Fizycznej „Olimp” podkreślił wysoki poziom rywalizacji, w której uczestniczyli reprezentanci 5 państw i 12 klubów polskich. Podziękował uczestnikom  za sportową atmosferę zawodów i pogratulował śląskim organizatorom (patrz komunikat) „Silesja Cup”.

My również przyłączamy się do tych gratulacji!

 

Komunikat klasyfikacyjny


 

PZSS na Facebooku